Volontiranje u Pučkoj kuhinji na sv. Duhu

Volontiranje u Pučkoj kuhinji na sv. Duhu


U petak 19. travnja 2024., prvi put sam bila u pučkoj kuhinji na Svetom Duhu s nekoliko učenika iz svog 3. Bk razreda.

Razvrstavali smo voće i povrće i dijelili ga korisnicima Pučke kuhinje. Osjećaj zajedništva i dobrote ispunjavao je prostor, a ljudi s kojima smo radili bili su izuzetno srdačni i susretljivi. Njihova ljubaznost i podrška činili su naše iskustvo još posebnijim. Ta povezanost i zajednička želja za pomaganjem ostaju mi kao dragocjeno sjećanje koje me inspirira da i dalje širim ljubaznost oko sebe. Naša profesorica iz Vjeronauka, Iva Deković, bila je ključna osoba koja nas je inspirirala i potaknula na ovo iskustvo. Njezina podrška i preporuka da posjetimo Pučku kuhinju dodatno su nas motivirale da se angažiramo i pružimo pomoć zajednici. Iznenadio nas je broj korisnika pučke kuhinje. Od koordinatora volontera, fra Vilčeka Novačkog, saznali smo da za primanje pomoći nije potrebna nikakva iskaznica, nisu bitne vjera ni nacija, korisnici mogu biti svi koji su u potrebi.

Iskustvo u Pučkoj kuhinji na Svetom Duhu ostaje nam nezaboravno i sigurno ćemo ga ponoviti.

Zahvaljujemo profesorici Deković što nas je potaknula na ovu lijepu gestu. Naučili smo važnost podrške i solidarnosti.

Izvijestila: Kristina Vuković 3. Bk