Posjet Teatru Exit – predstava SHAKESPEARE NA EXIT (2022.)

Posjet Teatru Exit – predstava SHAKESPEARE NA EXIT (2022.)


Učenici 4. Ak i 2. Cp razreda u organizaciji prof. Mioč te uz pratnju prof. Gašpar i prof. Deković 7. 12. 2022. posjetili su Teatar Exit gdje su gledali predstavu Shakespeare na Exit u režiji Matka Raguža.

U predstavi je sažeto 37 Shakespeareovih dramskih komada u nešto više od 90 minuta, a pritom se likovi i djela međusobno nadovezuju i čine jednu koherentnu cjelinu. Sa Shakespeareovim besmrtnim likovima: Hamletom, Romeom i Julijom, kraljem Learom, Richardom III., Henrikom VIII., Macbethom i njegovom krvavom Lady, Antonijem i Kleopatrom, Titom Andronikom i drugim upoznali su nas glumci Živko Anočić, Marko Makovičić i Domagoj Ivanković. Predstava na humorističan i zabavan način prikazuje Shakespeareov stvaralački opus s kojim smo se već upoznali u školi, a uprizorena je više od 400 puta, što govori o njezinoj kvaliteti i zanimljivosti.

Nakon mjeseci pandemije uspjeli smo otići u kazalište. Ilicu 208 napustili smo nasmijanih i vedrih lica.

Izvijestio: E. B., 4. Ak

Fotografirala: A. J., 4. Ak