POSJET MUZEJU ČOKOLADE (2023.)

POSJET MUZEJU ČOKOLADE (2023.)


Učenici razreda 3.Ak su Dan škole, 19. travnja, odlučili obilježiti odlaskom u muzej te su posjetili Muzej čokolade, uglavnom jer je „najslađi muzej u Zagrebu“.

Osim što su se podsjetili gradiva predmeta Poznavanje robe 1, podsjetili su se i detalja iz povijesti koja seže do drevnih Indijanaca Južne i Srednje Amerike. Čuli su o načinima trgovine kakaovcem, vidjeli su različite predmete iz kojih se pila čokolada, a vidjeli su i prve reklamne materijale prvih hrvatskih tvornica čokolade. Najhrabriji su poput Azteka pjenili tekuću čokoladu molinillom i vozili se biciklom za dvoje u tvornici, a u čokoladnom baru su odgovarali na kviz pitanja o čokoladi dok su jeli čokoladu. A ulaznica – nju više nemamo jer smo je pojeli J

Slike

Razrednica: Gabrijela Čorković