ŠiZ: POSJET IZLOŽBI „LICA GLADI“ (2023.)

ŠiZ: POSJET IZLOŽBI „LICA GLADI“ (2023.)


Dana 24. travnja 2023. godine naša grupa učenika koja pohađa fakultativni predmet Škola i zajednica (ŠiZ) posjetila je izložbu „Lica gladi“ u Etnografskom muzeju u Zagrebu.

Izložba je predstavljena u tri dijela, na temu gladi, a mi smo je birali jer smo se u predmetu odlučili baviti problemom zdrave hrane. Autorice izložbe željele su ukazati na problematiku gladi, no i podići svjest o poremećajima prehrane i pristupa ljudi prema samoj hrani. Izložba je vrlo poučna i korisna jer se nosi s najvećim problemom zajednice, a to je sama glad.

Više informacija možete pronaći na webu Etnografskog muzeja, pritiskom na link: https://emz.hr/izlozbe/izlozba-etnografskog-muzeja-i-instituta-za-etnologiju-i-folkloristiku-lica-gladi/

učenica Ana Obućina, 3.Ak

Nastavnice u pratnji: Iva Deković i Gabrijela Čorković