MAMA, BUDI ZDRAVA –Ružičasti listopad 2022.

“MAMA, BUDI ZDRAVA – Ružičasti listopad“ 2022.

I ove su godine učenici Trgovačke škole Zagreb podržali nacionalni projekt

Kao i proteklih godine projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama širom Hrvatske pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Briga o zdravlju neizostavan je dio kvalitetnog života svih nas.

Akciji se u srijedu 26. listopada pridružilo oko 150 učenika naše škole u pratnji

nastavnika i stručnih suradnica. Složeni uz rubove vrpce nacrtane na školskom igralištu, s ružičastim balonima u rukama, poslali smo poruku dobrote i nade:

„Mama, budi zdrava“

Škola mora participirati u pozitivnim aktivnostima promicanja zdravlja u zajednici.

Kao dodatni poticaj ide podatak da u našoj školi ima dvostruko više djevojaka nego dječaka. Stoga je tema nezaobilazno uključena i u domenu zdravstvenog odgoja.

Pedagoginja Belinda Bočina