Dan Europe 9. svibnja

Dan Europe 9. svibnja


Dan Europe europski je spomendan koji se obilježava 9. svibnja. Ovaj datum predstavlja godišnjicu povijesne Schumanove deklaracije, kojom je Europa krenula na put prema današnjoj Europskoj uniji. Danom Europe slave se mir i jedinstvo u Europi.

Učenici 2.ak, 2.bk, 4.ak i 4.bk razreda, smjer komercijalist pod vodstvom mentorica Ane Špoljarić i Kristine Vilček organizirali su javno događanje na temu “Upoznaj članice Europske unije i proslavite s nama Dan Europe”. Javni događaj organiziran je u suradnji s nastavnicima i učenicima iz Prve ekonomske škole i Turističko-ugostiteljske škole Karlovac.

Naši učenici proveli su istraživanje o zemljama članicama Europske unije, upoznali se s vrhunskim specijalitetima svake zemlje, otkrili najpopularnije sportove, povezali poznate pisce i pjesnike sa zemljama članicama EU i još mnogo toga…
Svoj istraživački rad prikazali su plakatima koje su izložili u školi.

Izvijestila: Ana Špoljarić, prof. mentorVideo – Dan Europe