„Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?“

„Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?“


 I ove godine, obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Učenici i razrednici: 1.Bk, 2.b, 2.f, 2.Ak, 3.Ak, 3.b, 3. f,  4.Bk,  paljenjem svijeća ispred škole i čitanjem stihova Siniše Glavaševića, sjetili su se, toga 18. studenoga 1991. godine, kada nije samo krvario Vukovar, nego i cijela Hrvatska.

Sjetili su se i njihovih vršnjaka, srednjoškolaca koji su završili na Ovčari i dali svoje života za domovinu, u kojoj mogu slobodno obrazovati se i koju trebaju čuvati.

Neki od zaposlenika Škole, zajedno su s ravnateljem i vjeroučiteljem prof. Josipom Rukeljom, molili i zapalili svijeće za žrtvu Vukovara i Škabrnje i tako iskazali  svoju empatiju i sućut za sve stradale, nestale.

Hvala svima, a posebno razrednicima navedenih razreda, koji su motivirali učenike. Ovom gestom pokazujemo da u nama još uvijek živi čovjek, i naša sućut za patnje drugih, posebno onih koji su dali živote, kao najveću žrtvu za, našu nam jedinu, domovinu Hrvatsku.

Anđelka Ravlić, knjižničarka