RADIONICA GOVOR MRŽNJE I RIZICI NA INTERNETU

RADIONICA GOVOR MRŽNJE I RIZICI NA INTERNETU


Dana 13.5.2024. 2. Cdon razred ugostio je djelatnicu Kuće ljudskih prava, organizacije civilnog društva koja djeluje u području zaštite i promicanja ljudskih prava, gospođu Jelenu Grobenski, koja nam je održala radionicu na temu „Govor mržnje i rizici na internetu“.

Osim samih značenja pojmova slobode izražavanja, predrasuda, diskriminacije, dezinformacije i govora mržnje, naučili smo kako prepoznati govor mržnje, upoznati smo s različitim online rizicima, načinima kako se navedeni problemi rješavaju tj. koji su nam alati dostupni za prijavljivanje djela motiviranih mržnjom i što sve može učiniti osoba koja je doživjela neki oblik elektroničkog nasilja.

Radionica je bila jako zanimljiva i poučna te se nadamo da je ovo uspješan početak dugoročne suradnje s Kućom ljudskih prava.

Izvijestila: Snježana Čutura, prof.