Posjet izložbi „Hrvatska pisana baština u nastavi hrvatskoga jezika i povijesti od srednjeg vijeka do 19. stoljeća“ u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici

Posjet izložbi „Hrvatska pisana baština u nastavi hrvatskoga jezika i povijesti od srednjeg vijeka do 19. stoljeća“ u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici


Mjesec hrvatske knjige 2022. 3.Ak razred je obilježio posjetom Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici povodom izložbe „Hrvatska pisana baština u nastavi hrvatskoga jezika i povijesti od srednjeg vijeka do 19. stoljeća“. Voditeljica posjeta je bila Ivana Antoš, prof., a u pratnji je bila razrednica Gabrijela Čorković, prof.

Nakon što su pogledali izloške iz fonda Zbirke rukopisa i starih knjiga NSK, učenici su koristili multimedijalni sadržaj i 17 izloženih panoa te u grupama istraživali za zadatak koji im je pripremila prof. Antoš. Tako su se podsjetili što su inkunabule, da je „Misal po zakonu rimskoga dvora“ prva hrvatska tiskana knjiga, da je „Judita“ prvi ep spjevan na hrvatskom jeziku, da je Faust Vrančić autor prvog hrvatskog rječnika te naučili mnoge druge zanimljive činjenice o hrvatskim književnicima i jezikoslovcima.

3. studenog 2022.

Izvijestila: Gabrijela Čorković, prof.