Posjet HRT-u

Posjet HRT-u


Dana 18. ožujka 2024. učenici 2.Cdo razreda, u pratnji profesorica Monike Vukšić i Ines Zavadlav Đulabić posjetili su zgradu Hrvatske radiotelevizije (HRT) te se upoznali s njom kao nacionalnom javnom medijskom kućom koja pruža široki spektar programskih sadržaja uključujući vijesti, obrazovne programe, zabavu i kulturu. HRT posjeduje četiri televizijska programa i radio program na kojem se emitiraju vijesti uživo iz prometa, vremenska prognoza te događaji unutar zemlje. Učenike i nastavnice je na HRT-u dočekao vodič koji ih je proveo kroz studije, garderobu s brojnim kostimima poznatih ličnosti, lift u kojem su vozili Golfa i brojne životinje te su im prikazali tijek vijesti i snimanje koje se emitiralo uživo na radiju. Studiji odražavaju profesionalnu atmosferu i opremljeni su suvremenim tehnologijama, koja omogućuje kvalitetniju produkciju programa.  Uz to, HRT pruža mogućnosti organizirati različite događaje poput otvorenih vrata, predavanja, radionice ili posebne događaje za javnost. HRT se ponosi impresivnom bibliotekom sadržaja uz koju je moguće emitirati 50 godina cijeli dan bez dodavanja novih sadržaja. Tijekom posjeta učenici i nastavnice upoznali su djelatnike HRT-a (novinare, urednike, tehničko osoblje i druge suradnike) s kojima su razmijenili neka svoja osobna mišljenja i iskustva tijekom svog rada i djelovanja. Posjetom HRT-u učenici i nastavnice dobili su iz prve ruke uvid u uspješnost timskog rada kroz složenost poslova velikog kolektiva, načine i mogućnosti kreiranja raznolikih medijskih sadržaja koji oblikuju javni prostor te informiraju, zabavljaju i educiraju raznoliku publiku diljem Hrvatske.

Učenici Trgovačke škole

Nastavnice: Monika Vukšić, prof.

                      Ines Zavadlav Đulabić, prof.