OBILJEŽENI DANI MEDIJSKE PISMENOSTI (2023.)

OBILJEŽENI DANI MEDIJSKE PISMENOSTI (2023.)


I naša škola se ove godine uključila u obilježavanje 6. Dana medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku i to u nastavi Engleskog jezika u 3.Ak razredu.

Kako je naša škola trenutno koordinator Erasmus+ KA2 projekta „Media and Information Literacy“ u kojem nastavnici stvaraju scenarije poučavanja za učenike, koristeći materijale nastale u projektu i materijale portala NewseumED učenici su se učili koja pitanja je potrebno postaviti kako bi razlikovali pravu vijest od lažne vijesti.

Nastavnica: Gabrijela Čorković

Glavni ciljevi projekta Dani medijske pismenosti su podizanje svijesti javnosti o važnosti medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajima, stvaranje prilika za medijsko obrazovanje što većeg broja građana, posebice djece i mladih, te podrška nastavnicima i odgojiteljima osiguravanjem obrazovnih materijala za razvoj medijske pismenosti.