Neka svaka svijeća kaže vam hvala…18.11.1991.-18.11.2022.

Blagdan Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 3. C razred, s razrednicom Ivom Deković, obilježio je molitvom, paljenjem lampiona ispred škole te izradom prigodnog plakata. Učenica Matea Tomkić pročitala je Pjesmu o Vukovaru autora Mislava Kontića.

Učenici su se prisjetili svih žrtava, a na plakatu se našao samo djelić imena stradalih, među kojima je i tromjesečni Ivan Špoljarić kojem je život ugasila granata. Ivan je ujedno i najmlađa žrtva Domovinskog rata. Igor Kačić je najmlađa žrtva Ovčare, mjesta koje se ne smije zaboraviti.

Svi ovi podatci govore nam jedno, a to je da ZAPAMTIMO VUKOVAR, ali ne samo Vukovar nego i cijeli Domovinski rat.

„…Vukovar nije pao, on i dalje stoji
Vukovar hrabro svoju povijest kroji
Dunave silni, Vukovarska mati
Hrvatski narod heroje pamti

Tisuće križeva, za samo jedan san
Tisuće heroja, za Hrvatski dan
Tisuće suza nad Hrvatskim tlom
Tisuće sinova za Hrvatski dom

Neka svaka svijeća kaže vam hvala
Neka Bog čuva majku koja vas je dala
Hrvatska cijela za Vukovar moli
Hrvatska cijela Vukovar voli.“ Mislav Kontić

3. C razred 2022./2023.