Život pred vama je daleko važniji od života iza vas!

Kažu da je mirovina posebna sloboda. Upravljaš vremenom koje ti je dano, ne moraš ni upravljati, možeš se prepustiti da te ono nosi kamo god želi, samo trebaš moći uživati.

Ova školska godina u našoj školi započela je bez četvero sjajnih ljudi. Otišli su u zasluženu mirovinu, to su profesori: Marija Jurić, Vida Martinko, Mirjana Rubčić Fabris i Ivo Škrmeta. Sve četvero su dugi niz godina radili  u školi, a neki samo u školi, i to baš u Trgovačkoj. Divan je to podatak za pročitati, ali ti ljudi, kolege umirovljeni profesori, u svom radnom vijeku u školi, prošli su štošta: reforme, turbulentne promjene u školi, covid, potrese, ali će se, sigurno složiti sa mnom, kako će više pamtiti one lijepe trenutke u učionici i zvan nje, dvorani za tjelesni, zbornici. Nedostajat će im kolege koji su ostali raditi, susreti u zbornici, izleti, razgovori i smijeh, ono naše posebno što imamo u školi. Svi su surađivali i sa školskom knjižnicom, kolegi Škrmeti posebno hvala za naša dugogodišnja druženja uz večeri knjige.

Hvala vam svima što ste bili dio  moga života i radnoga vijeka i što sam mogla s vama surađivati!

Želimo da vam, ona sloboda mirovine, bude plodonosna i da u toj slobodi, kada vam budemo nedostajali, žurno dođete k nama da čujemo kako ste, da se zagrlimo.

Svako vam dobro u vašoj zasluženoj mirovini, dragi naši! Neka vas prvo prati dobro zdravlje, a sve ostalo, donijet će ona posebna sloboda mirovine. Evo vam za kraj malo motivacije:  Svaki novi početak dolazi s kraja nekog drugog početka.”

Anđelka Ravlić, knjižničarka