IZLET U ZAGREB

IZLET U ZAGREB


Učenici 4.Ak i 4.Bk Trgovačke škole Zagreb bili su u turističkom posjetu svome gradu. Učenici su posjetili  neke znamenitosti glavnoga grada Hrvatske. Sjedišta su im bila: Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Harmica, Zagrebačka katedrala, Radićeva ulica, Kamenita vrata, Crkva sv. Marka, Gornji grad i Zrinjevac. Maturanti su za svaku znamenitost pripremili kratak tekst u kojemu su objasnili povijest i važnost svake  znamenitosti. Na taj način sami smo sebi bili  vodiči i dobro smo se snašli u toj ulozi. Tijekom posjeta imali smo i priliku vidjeti naš grad u izdanju, u kojemu ga baš i ne pamtimo. Posljedice potresa još nisu sanirane, a zgrade, koje su nekada davale sjaj predivnom Zagrebu, sada izgledaju očajno i pusto, jer u njima nitko ne stanuje i nisu za uporabu. Advent u Zagrebu dao je dozu čarolije našem posjetu. Sve je ukrašeno u duhu Božića te je maturantima šetnja gradom bila još ugodnija.

Posjet smo završili darivanjem kuglica za borove koji se nalaze na Gornjem gradu, a namijenjene su obiteljima koje sebi, u božićno vrijeme, to ne mogu priuštiti. Ovaj posjet Zagrebu bilo je jedno vrlo lijepo i zanimljivo iskustvo. Naučili smo ponešto novoga i zanimljivoga te smo se dobro snašli  u ulozi vodiča i jako se zabavili. Suočili smo se s vidljivim posljedicama potresa u Zagrebu i učinili dobro djelo. Nadamo se da će biti još ovakvih izleta i da nas Covid-19 neće spriječiti da učimo i nadopunjujemo znanje o našim gradovima i znamenitostima.

  Karmela Brdsko, 4.Ak