FINANCIJSKA AKADEMIJA

Dana 11. siječnja 2024. godine učenici 3.Dp razreda su posjetili Financijsku akademiju na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Financijska akademija održava se već treću godinu za redom te se izvodi kao jedinstvena konferencija. Uključuje predavanja i panel rasprave stručnjaka o aktualnim temama iz ekonomije i financija. Neki od stručnjaka koji su sudjelovali su: Boris Vujčić (guverner Hrvatske narodne banke) i Dalibor Marijanović (osnivač i izvršni partner u INVENTO Capital Partners)

Neke od tema o  kojima se raspravljalo su:

• Uvođenje eura u Republici Hrvatskoj

• Inflacija cijena u Hrvatskoj i Europodručju

• Višak likvidnosti i ključne kamatne stope ECB-A

• Bilanca eurosustava

• Izgradnja vlastite inovacije

3.Dp i razrednica prof. Monika Vukšić prošli su novo i zanimljivo iskustvo. Čuli su različita mišljenja, pitanja i odgovore te naučili nešto  novo.

Razred je bio pod vodstvom razredice prof. Monike Vukšić.

Veliko hvala zaslužnima što je naš 3.Dp razred bio sudionik Financijske akademije.

Učenica Anamaria Martini, razred 3.Dp