Euroscola 20. 05. 2022.

Euroscola 20. 05 .2022.


Učenici drugih i trećih komercijalnih razreda naše škole sudjelovali su 20.5.2022. na online konferenciji u organizaciji Euroscole: Prednosti i nedostaci digitalnog doba.

Euroscola je redoviti godišnji program Europskog parlamenta kroz koji učenici viših razreda srednjih škola u dobi od 16 do 18 godina, iz svih država članica Europske unije na praktičan način uče o europskim pitanjima. Učenici iz Hrvatske u programu sudjeluju od hrvatskog članstva u Europskoj uniji 2013. godine. Na ovom događanju sudjelovalo je 4 škole iz Hrvatske, naša škola je bila jedna od njih.

Učenici su pratili izravno javljanje iz Europskog parlamenta, kao i javljanja pojedinih govornika. Govornici na ovoj konferenciji su bili:  Luca PARMITANO, astronaut Europske svemirske agencije, Markus WARASIN, generalni direktor za vanjsku politiku EU u Europskom parlamentu i potpredsjednica Europskog parlamenta.

Učenici koji su sudjelovali:

Petra Žganjer

Dario Majdak

Brigita Stubičar

Dajana Tadić

Petar Rusan i

Antonio Matoš

Profesorice: Ana Špoljarić i Kristina Vilček