POZIV: PRIJAVA ZA ERASMUS+ KA1 MOBILNOSTI ZA NASTAVNIKE ZA ŠK. GOD. 2024./2025.

U akreditiranim projektima za tekuću školsku godinu ostalo je mjesta za mobilnosti nastavnika:

VET job shadowing: raspoloživa 2 mjesta

VET strukturirani tečaj: raspoloživa 2 mjesta

SCH strukturirani tečaj i job shadowing: raspoloživo 1-2 mjesta

Ako se želite pridružiti i sudjelovati u ovim aktivnostima, koraci su sljedeći:

1) potrebno je ispuniti odgovarajuću prijavnicu u privitku (VET=strukovno obrazovanje, SCH=opće obrazovanje)

2) ispunjenu prijavnicu trebate poslati na email adresu ivana.obradovic2@skole.hr do 30.10.2024.

Važno je prijavnicu ispuniti koncentrirano i jasno, uzevši u obzir priloženu rubriku po kojoj će se prijave bodovati.

Obratite pažnju na sljedeće:

JOB SHADOWING:

• sami trebate pronaći ustanovu i kontaktirati je s upitom mogu li vas primiti, potrebno je dogovoriti i okvirni sadržaj mobilnosti koji mora odgovarati svim ciljevima akreditacije

• mobilnost može trajati najduže 7 dana uključujući i putovanje

• riječ „diseminacija“ se odnosi na širenje stečenog znanja nakon mobilnosti

• troškovnik je potrebno okvirno navesti, za što trebate istražiti cijene (za job shadowing nema planiranih sredstava za kotizaciju) – priložite prikaz planiranih stvarnih troškova

• nema ograničenja broja prijava za jednu osobu

• na job shadowing možete ići i u paru s kolegom iz Škole, ali je to potrebno navesti u prijavi („napomena“): nastavni predmeti, sadržaj i očekivani ishodi se moraju razlikovati (oba nastavnika moraju prijaviti svoju pojedinačnu mobilnost)

STRUKTURIRANI TEČAJ:

• sami trebate pronaći ustanovu i napraviti predprijavu na željeni tečaj (poslati u obliku pdf-a uz prijavu)

• odabrani tečajevi trebaju imati pozitivne recenzije

• u ‘program’ detaljno opišite sadržaj i dodajte vanjsku poveznicu na tečaj (uz navedeni naziv tečaja)

• okvirni sadržaj mobilnosti mora odgovarati svim ciljevima akreditacije

• mobilnost može trajati najduže 7 dana uključujući putovanje (tražiti tečajeve koji se uklapaju u ovaj broj dana)

• riječ „diseminacija“ se odnosi na širenje stečenog znanja nakon mobilnosti

• troškovnik je potrebno okvirno navesti, za što trebate istražiti cijene i priložiti rezultate tog istraživanja

• nema ograničenja broja prijava za jednu osobu

• ako planirate na mobilnost ići u paru s kolegom iz Škole, to je potrebno navesti u prijavi („napomena“), međutim, ne možete ići na isti strukturirani tečaj

• ne možete ponavljati strukturirane tečajeve koje smo dosad pohađali.

Kako pronaći strukturirani tečaj?

Prema iskustvu mobilnosti prošle školske godine, molimo vas da ne prijavljujete tečajeve Euneosa jer je kotizacija preskupa i broj dana ne odgovara odobrenima u projektu.

Tečajeve možete pretraživati i na European School Education Platform.

Također, molimo da tečajevi ne uključuju upoznavanje s finskim obrazovnim sustavom jer smo se lani upoznali s njim.

IZVADAK IZ SCH akreditacije

IZVADAK IZ VET akreditacije