Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo!

Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo!


Prije mjesec dana objavili smo na našim stranicama kako nam je ova školska godina započela bez velikog broja naših profesora koji su, zbog nastalih okolnosti oko kovida, otišli u prijevremenu mirovinu, a nekima je završio radni vijek, onako kako i treba. Kako god, škola je ostala bez nekoliko izvrsnih profesora koji su radili preko četrdeset godina u našoj školi, stvarali je i svojim radom i stručnošću ostavili su mladim naraštajima  radna mjesta, a i da krenu dalje od mjesta gdje su se oni zaustavili.

Budući da su uvjeti ispraćaja u mirovinu sada puno drugačiji, i mi smo morali poštivati epidemiološke mjere, i uz nekoliko zaposlenika škole napravili smo im dostojanstven odlazak iz škole. Uz malo druženja, puno smijeha i sjećanja, odoše nam: Brzi, Marija, Zora i Katica.

Dragi naši, davno reče naš nobelovac Ivo Andrić, da nam život vraća samo ono što smo drugima dali.

Ako se obistini ovo izrečeno, vi ćete u mirovini dobiti puno dobrote naraštaja učenika kojima ste nesebično i s velikom ljubavlju davali sebe kroz nastavničko zvanje.

Uživajte  nam u mirovini, navratite ponekad i do nas da obnovimo divna iskustva i sjećanja prohujalih godina.

Anđelka Ravlić, knjižničarka

You May Also Like