zajednoza.eu

Video prilog

Tijekom ove školske godine proučavali smo povijest Europske unije, istraživali zajedničke vrednote i utjecaj europskih institucija na naš svakodnevni život. Kroz program Škola ambasador Europskog parlamenta, potaknuti smo naše učenike da postanu aktivni članovi društva, da pomičnu europske vrijednosti te se uključe u kreiranje boljega sutra. Tijekom ožujka i travanja 2021. godine dobili smo zadatak izraditi kreativni video rad na temu zajednoza.eu. Zajednoza.eu je paneuropska stranica koja broji 70 000 Europljana, a cilj joj je promicanje demokracije. Na platformi su dostupne informacije i edukacije o programima razmjene studenata, aktualnim događajima, klimatskim promjenama, dezinformacijama, koronavirusu i dr. Cilj platforme je proširiti svijest o važnosti demokracije na europskoj razini te potaknuti građane da se povežu i sudjeluju u raspravama na temu kako oblikovati Europsku uniju. Građane se poziva da podijele svoje ideje i prijedloge za budućnost Europe.

Izazovi s kojima se danas susrećemo naučili su nas da se pokrenemo, podijelimo svoje ideje i kreiramo bolju budućnost za sve nas. Kroz naše aktivnosti stavili smo naglasak na solidarnost i međusobnu suradnju mladih,  što je rezultiralo sve većim brojem uključenih učenika u naše projekte. Tijekom travanja 2021. godine dobili smo zadatak izraditi kreativni video rad na temu zajednoza.eu.  Dajra, Magdalena, Nina i Filip, učenici su naše škole koji su „zasukali rukave“ te krenuli u istraživanje i izradu videa, a cilj je bio informirati i potaknuti građane diljem Europe da se međusobno povežu i zajednički doprinesu boljoj Europi.

Nadamo se da smo u tome uspjeli!

učenici: Dajra Kopić, Magdalena Blažević, Nina Leoni Urek i Filip Karamatić

Ana Špoljarić, prof.