Učenici Trgovačke škole na Statističkom natjecanju

Državni zavod za statistiku i u ovoj školskoj godini organizira Europsko statističko natjecanje – ESC, namijenjeno učenicima srednjih škola. Natjecanje se provodi u dvije faze – nacionalnoj i europskoj. Natjecanje se u nacionalnoj fazi provodi na hrvatskom jeziku, dok je za sudjelovanje u europskoj fazi potrebno znanje engleskog jezika.

Sudjelovanje u natjecanju prijavljuje mentor prema navedenim kategorijama:

• Kategorija A: 3. i 4. razred srednje škole

• Kategorija B: 1. i 2. razred srednje škole

Ove godine prijavili su se i učenici Trgovačke škole Zagreb. Ukupno je sudjelovalo šest učenika iz drugih razreda smjera komercijalist i dvanaest učenika trećih razreda smjera komercijalist. U prvom krugu Statističkog natjecanja sudjelovalo je devet grupa iz naše škole. Rad učenika koordinirali su nastavnici: Špoljarić Ana, prof. mentor,

Uroić Božica, prof. savjetnik

i Uroić Patricia.

Jako smo ponosni jer su se četiri grupe plasirale u drugi krug Statističkog natjecanja.

Želimo zahvaliti mentorima na stručnim savjetima i riječima ohrabrenja, razrednicima koji su nas bodrili te profesorici Sanji Kesedžić koja nam je bila podrška.