Školsko natjecanje – smjer: komercijalist

Dana 5. veljače  2018. godine u Trgovačkoj školi Zagreb održalo se natjecanje za smjer: komercijalist s početkom u 9:00 sati.

Natjecali su se učenici/ce četvrtih razreda komercijalista: Ivana Jurišić, Marinka Dogančić, Mateo Jeromić, Iva Majcan, Vedran Momirski, Karlo Tešija, Veronika Cvetković, Edin Botić i Kristijan Vukadin. Formirani u tri tima i imali su na raspolaganju 180 minuta (od 9 do 12 h) za izradu zadataka.

Zadatak se sastojao od:

• izradbe dviju izvoznih pretkalkulacije i odabira isplativije
  • izradbe ponude na engleskom jeziku
  • izradbe i izvedbe prezentacija tvrtke u PowerPointu na hrvatskom i engleskom jeziku

Članovi školskog Povjerenstva bile su profesorice: Dubravka Liebl, Gordana Drmić i Vesna Kučera Terzić.

Mentori natjecatelja su profesori: Nela Vujević i Tomislav Jančec.

Za nastavak natjecanja kvalificirale su se grupe:

1. mjesto Ck (Veronika Cvetković, Edin Botić i Kristijan Vukadin)

2. mjesto Bk  (Iva Majcan, Vedran Momirski i Karlo Tešija)

Cilj natjecanja bio je poticati učenike i njihove nastavnike u prenošenju, stjecanju i prezentaciji znanja, vještina i sposobnosti radi promicanja zanimanja i unapređivanja odgojno-obrazovnog rada u samoj struci, razvijati kreativnost, kritičko mišljenje i natjecateljski duh.

Natjecanje je završilo u 13:45. Čestitamo učenicima koji su pristupili natjecanju.

Zahvaljujemo svim sudionicima ovoga natjecanja.

Lorena Kruezi, 3.Ak

Robert Horvat, 3.Ak

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.