POSJETILI SMO NOVA TV

U planu i programu rada školske knjižnice uvršten je i posjet jednoj medijskoj kući. Ove godine, 11.4. 2017. posjetili smo Novu TV. To nam nije bio prvi posjet ovoj komercijalnoj televiziji, ali smo saznali puno novih informacija. Naša domaćica i voditeljica posjeta, a zaposlena je na Novoj TV u „Ljudskim resursima i odnosima s javnošću“ odlično je isplanirala program našeg posjeta. Grupa je bila velika i po prvi puta ujedinile su se dvije škole:Trgovačka škola Zagreb i Privatna Jezično-informatička gimnazija i strukovna škola „Svijet“. Prvo smo vidjeli i čuli zanimljivo predavanje u studiju IN MAGAZINA, tu nam je mladi gospodin, koji je fonetičar, ispričao vrlo zanimljivu priču o načinu snimanja, traženju dobrog i kvalitetnog glasa kod voditelja i novinara i još puno toga. Nakon toga vidjeli smo virtualni studio „zelenu sobu“ u kojoj se snimaju političke, sportske i neke druge emisija. Poslije smo otišli u informativni studio iz kojega se emitira dnevnik i ostale informativne emisije. Tu smo detaljno saznali kako se emitira jedan izvještaj s terena, način prenošenja vijesti satelitom, puno tehničkih stvari koje su nas zanimale, kako izgleda jedan dnevnik na Novoj TV i saznali neke tajne iza kamere. Za kraj puno naših pitanja upućenih domaćinima i nezaboravno fotografiranje. Ostao je lijep osjećaj korisnosti posjeta i korisno utrošenog vremena terenske nastave.

Anđelka Ravlić, knjižničar

You May Also Like