POSJET TRGOVAČKE ŠKOLE IZ FRANCUSKE

13.10. našu su školu posjetili učenici i nastavnici trgovačke škole MFR-CFA La Pommeraye iz francuskog grada La Pommeraye.

Tijekom tjedna u Zagrebu gosti su se upoznali s različitim vrstama prodaje, a zajedno smo posjetili tvornicu Rimac Automobili gdje su gosti, a i naši učenici, mogli čuti priču o uspjehu koja nije uobičajena za Hrvatsku, ali ni Francusku.

U školi smo sudjelovali u radionici gdje smo razmijenili podatke o razlikama u obrazovnom i poreznom sustavu, te načinu života. Zaključili smo da obje škole mogu istaknuti mnoge pozitivne aspekte svog obrazovanja i života u domovini, kao i mnoge negativne. Obećali smo da ćemo se opet sresti, možda u nekom budućem Erasmus+ projektu ili sličnoj razmjeni učenika.