Noć knjige u Trgovačkoj školi

Ovogodišnja Noć knjige obilježavala se od 21.4. do 24.4. s različitim manifestacijama diljem Hrvatske. Naša škola i školska knjižnica obilježila je ovu lijepu kulturnu noć u ponedjeljak 24.4. Htjeli smo da bude posebna pa smo odlučili ujediniti dvije škole: Trgovačku školu i Privatnu gimnaziju „Svijet“. Učenici knjižničari, Čitateljski klub škole, retoričari dobili su zadatak da u tri minute predstave svoju kreativnu točku i, sve to upriličili smo u prostoru knjižnice „Augusta Cesarca“ u Ravnicama. Odlična suradnja škola i ove knjižnice traje godinama, a ovu večer bila je doista posebna. Knjižničarka gđa Irena bila je naša domaćica, prof. Anđelka kreirala program, a učenici napravili prekrasno dvosatno druženje s točkama iznenađenja i spoja mašte, kreacije i odlične izvedbe. Neki su izražajno čitali, ulomke iz poznatih djela ili svoje pjesme, neki glumili, pričali anegdote, imali smo radionicu crtanja likova iz poznatih crtića i svi smo crtali. Točka jedne mažoretkinje ostavila nas je bez daha, a sve je začinila pjesma učenice iz Trgovačke škole i prekrasna glazbena pratnja učenice iz sesvetske gimnazije. Zaista je bilo predivno. Za kraj smo uživali u kolačima, koje smo, također, sami napravili (kreirali).

Doista posebna Noć knjige u predvečerje mjeseca travnja  2017. godine. Hvala učenicima.

Eto nas i dogodine.

Anđelka Ravlić, prof.

You May Also Like