NOBELOVKE- NEPOZNATE I ZANEMARIVANE KNJIŽEVNICE

Koliko žena je u povijesti Nobelove nagrade za književnost, dobilo ovu nagradu, vrlo malo znamo, ali kada se primimo istraživanja i napravimo izložbu, onda shvatimo, kako je to, zaista mali broj književnica. Koliko? Možete saznati ako pogledate izložbene panoe u holu škole.
Izložbu, pod nazivom „Nobelovke – nepoznate i zanemarivanje književnice“, postavljena je u hodniku, prije knjižnice. Izložbu su napravile „Mlade knjižničarke“ naše škole i prof. Anđelka Ravlić.
Kroz nekoliko panoa možemo saznati koliko je književnica dobilo ovu prestižnu nagradu, koje godine i za koji književni rad. Možemo saznati i popis nobelovaca za književnost od 1901. godine, otkada je dodjeljivana  Nobelova nagrada za književnost.
Ova izložba će, zbog svoje zanimljivosti, biti postavljena u holu škole i u prvoj polovici  2017. godine pa je pogledajte.
Anđelka Ravlić i „Mlade knjižničarke“ naše škole

You May Also Like