Miguel de Cervantes i W.Shakespeare – 400. OBLJETNICA SMRTI

U povodu 400. obljetnice smrti dvojice velikana europske književne renesanse: M. de Cervantesa i W. Shakespearea, u našoj školi, u organizacije školske knjižnice, knjižničarke  Anđelke Ravlić i grupe „Čitateljski klub“ napravljena je i  postavljena za javnost izložba o životu i radu dvojice velikana književnosti. Kroz nekoliko panoa, koji  su smješteni u  predvorju škole, zaposlenici škole, roditelji, a posebno učenici, mogu uvidjeti bogati književni opus dvaju književnika s čijom smrću 1616. je završila renesansa, kao književna epoha. Djela ovih velikana značajna su za svjetsku književnost i obvezna su lektira u  gimnazijama i strukovnim školama kao i državnoj maturi.
Izložbeni panoi bit će do veljače 2017.

Anđelka Ravlić, prof.

Ostale slike klikni

You May Also Like