Kviz znanja -u povodu Mjeseca hrvatske knjige

Kviz znanja – u povodu Mjeseca hrvatske knjige

U povodu  Mjeseca hrvatske knjige, naša knjižnica je i ove godine organizirala kviz znanja za učenike, pod motom: Razlistaj se!

Kviz smo održali  30. studenoga  i sudjelovao je 1. Ak razred s pet ekipa.

Pitanja za kviz i voditeljstvo preuzela je i sastavila naša profesorica, poznata kvizašica, Gabrijela Ćorković.

Kviz se sastojao od 2 dijela, u prvom dijelu učenici su trebali pokazati svoja znanja u poznavanju planeta Zemlje, a u drugom dijelu o Hrvatskoj   i njezinoj prirodi.

Treba istaknutu kako su sve ekipe pokazale dobre rezultate iz obiju tematskih cjelina. Budući da su sudionici triju ekipa imali jednak broj bodova, trik pitanjem smo dobili pobjednika, a to je ekipa  pod nazivom DHS, a dečki su: Roko Relić, Karlo Dokmanović, Matej Dragojević i  Andrej Trivanović.

Zbog epidemioloških razloga u kvizu nismo mogli  spojiti više razreda, ali čeka nas proljeće i još kvizova.

Neki od zaposlenika škola činili su malobrojnu, ali živahnu publiku koja  je uz učenike provjeravala i  svoja davno stečena znanja.

Hvala prof. Gabrijeli  i 1. Ak razredu, a mi smo u iščekivanju  našeg sljedećeg kviza, kada ćemo provjeriti maturalne razrede i njihovu spremnost za državnu maturu.

Anđelka Ravlić, knjižničarka