Konferencija za male trgovce obrtnike

Dana 19. 9. 2017. učenici 3. b/k i 2. c razreda, prisustvovali su 8. Konferenciji za male trgovce obrtnike u pratnji predmetne nastavnice Ane Špoljarić i Dubravke Liebl.
Koferencija je održana u velikoj dvorani Hrvatske obrtničke komore (HOK, Ilica 49) pod nazivom: „Vratimo gradu sadržaje i dušu“.
Organizator konferencije, bio je časopis i portal Suvremena trgovina, suorganizator i pokrovitelj Hrvatska obrtnička komora, a pokrovitelj: Zaklada Konrad Adenauer.
Pozdravne riječi na samom početku, uputili su: Srećko Sertić, direktor i glavni urednik Suvremene trgovine i Violeta Jelić, glavna tajnica HOK-a.
Uvodne govore održali su: Juro Avgustinović, predstavnik zaklade Konrad Adenauer; Olivera Majić, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba i Ana Mandac, pomoćnica ministrice Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta.
Nakon uvodničara, Borisa Vukelića, ranijeg dugogodišnjeg predsjednika Ceha trgovine HOK-a, na konferenciji su održana dva panela:
Opstanak malih trgovaca i obrtnika u središtima gradova – Uloga lokalne uprave i samouprave
Problemi kartičnog poslovanja
Sudionici panela, bili su: Olivera Majić, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba; Ivan Meh, predsjednik Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije i udruženja malih trgovaca; Ivica Kirin, gradonačelnik Virovitice; Sandra Malenica, zamjenica gradonačelnika Grada Varaždina; Mladen Malta, predsjednik Ceha trgovine HOK-a; prof.dr.sc. Blaženka Knežević, Ekonomski fakultet Zagreb; dr.sc. Dragan Roller, redoviti profesor u trajnom zvanju Sveučilišta u Rijeci; Siniša Begović, MBA, MA, SME e-business education consultant, Empiria Magna i Ivan Čibarić, član Ceha trgovine HOK-a.
Moderatori ovog stručnog skupa, bili su: Ante Gavranović, novinar, publicist i ekonomski analitičar te Branko Pavlović, urednik i kolumnist.
Sve smo mi njih pažljivo slušali, neke razumjeli više, a neke manje, no posebno smo uživali u trenutcima kad su sudionici ovog stručnog skupa pozdravljali prisutne učenike iz Trgovačke škole.
Po završetku konferencije, svi smo bili pozvani na ručak.

Dubravka Liebl, mag. oec.