Invisible Zagreb

U ponedjeljak 15. travnja 2019., učenici 2. Ak razreda imali su terensku nastavu u pratnju stručne suradnice Vande Maceković i razrednice i nastavnice vjeronauka Ive Deković. Riječ je o edukacijskoj turi Invisible Zagreb koja tematizira problem beskućništva i života u ekstremnom siromaštvu u Hrvatskoj. Turu vode bivši i trenutni beskućnici koji o beskućništvu progovaraju na jednostavan i pristupačan način, pokazajući i drugu stranu poznatih zagrebačkih lokacija. Učenici su imali priliku saznati više o društvenoj realnosti i životima najsiromašnije populacije u Hrvatskoj.

Voditelj ture bio je gospodin Mile Mrvalj, bivši vlasnik umjetničke galerije i jedan od najprepoznatljivijih lica beskućništva u Hrvatskoj. 58-godišnji Mile ima mnogo priča za ispričati. Tri godine proveo je na ulici, a prije četiri godine osnovao je i udrugu Fajter koja radi na podizanju svijesti o beskućništvu i s njime povezanim problemima. Osim što je fajter, Mile je i pozitivac i odličan govornik te je rado odgovarao na sva pitanja, a njegove priče učenicima su na lice izmamile osmijeh, ali i pokoju suzu.