HNB i Svjetski tjedan novca od 25. do 29. ožujka 2019. godine

HNB i Svjetski tjedan novca od 25. do 29. ožujka 2019. godine

Dana 29. ožujka 2019., učenici 4. a/k razreda iz Trgovačke škole u Zagrebu pod vodstvom profesorice Dubravke Liebl, posjetili su Hrvatsku narodnu banku u sklopu obilježavanja Svjetskog tjedna novca.

Tom prilikom učenici su vrlo aktivno sudjelovali u debati na temu „Test financijske pismenosti kao uvjet za zaduživanje – ZA ili PROTIV“ uz učenike drugih zagrebačkih škola, nekoliko škola izvan Zagreba te članove Hrvatskog debatnog društva.

Debata se odvijala u Okrugloj dvorani glavne zgrade HNB-a u trajanju od od 12 h do 13 h, a bila je prenošena uživo putem Facebook profila Hrvatske narodne banke, odnosno na internetskoj stranici HNB-a (www.hnb.hr).

Prije početka debate predstavnici i učenici naše škole –  Berišić Pino, Horvat Robert, Milinović David, Nikolić Zvonimir Borna i Palić Antonio – dali su još i intervju novinaru s Hrvatskog radija isto tako vezan uz financijsku pismenost.

Prilog Nove TV

Prilog RTL-a

 

You May Also Like