EUROPSKI KUTAK  U NAŠOJ ŠKOLI!

EUROPSKI KUTAK  U NAŠOJ ŠKOLI!


Danom Europe, koji se obilježava  9. svibnja, svake godine slavi se mir i jedinstvo u Europi. Datum označava godišnjicu povijesne Schumanove deklaracije“. Tijekom govora u Parizu 1950. Robert Schuman, tadašnji francuski ministar vanjskih poslova, iznio je svoju ideju o novom obliku političke suradnje u Europi kojom bi rat među Europskim državama postao nezamisliv.

Njegova vizija bila je osnovati europsku instituciju koja bi objedinila proizvodnju ugljena i čelika i upravljala njome. Ugovor o osnivanju takvog tijela potpisan je nešto manje od godinu dana kasnije. Schumanov prijedlog smatra se začetkom današnje Europske unije.

Ambasadori juniori Europskog parlamenta naše škole otvorili su povodom Dana Europe  „Europski kutak“ u našoj školi.

Simboličnim postavljanjem zastave Europske unije, propagandnim materijalima i brošurama o zemljama članicama, omogućili smo svima u školi da se malo više, ako to do sada nisu, upoznaju s Europskom unijom, državama članicama, politici, djelovanju.

Na ovaj način želimo i MI obilježiti  Dan Europe u našoj školi.

Uključite se i Vi u obilježavanju Dana Europe kako bismo svi zajedno  obilježili taj dan i podizali svijest o EU –u.

 3. Ak i ostali


You May Also Like