Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica

Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima, odlučili smo podržati akciju Dana ružičastih majica.
Na Satu razrednika razgovarali smo o vršnjačkom nasilju i kako međusobno pomoći u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju. Ovim programom podižemo svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima, s mogućim teškim posljedicama.
Program prevencije vršnjačkog nasilja obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su međunarodno prepoznatljiv simbol inicijative te smo i mi podržali nošenjem ružičastih majica.

Iva Deković, prof.

You May Also Like